Wystawa grzybów

Dnia 04 października dzieci z naszego przedszkola miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z gatunkami grzybów jadalnych i trujących z różnicami w budowie oraz objawami i konsekwencjami zatrucia grzybami. Dzieci poprzez prezentacje multimedialną mogły podziwiać około 100 gatunków grzybów jadalnych i trujących. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dekoracja sali - makieta lasu. Grzyby prezentowane były w niemal naturalnym środowisku w otoczeniu roślin, wśród których rosną poszczególne gatunki. Była to doskonała lekcja dla dzieci.