Tradycyjny Sad

INFORMACJE

„TRADYCYJNY SAD”  jest ogólnopolskim konkursem grantowym, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.

Projekt skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs podzielony jest na na dwa etapy. W pierwszym zdobywamy wiedzę potrzebną do założenia minisadu. W drugim wykorzystujemy ją w praktyce.

120 zespołów konkursowych, z najwyższymi wynikami z pierwszego etapu, otrzyma granty na zakup drzewek owocowych tradycyjnych odmian.

Sad składający się z minimum 5 drzew załozymy przy szkole.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu i zarejestrowała zespół pod nazwą "Szkolni ogrodnicy" .

W skład grupy wchodzi 10 uczniów klasy VII.

Ponieważ w tym roku zajmiemy się starymi odmianami śliw nasze logo wygląda następująco:

Prezentacja naszego projektu

Podstawowe informacje.

Geneza

Przez wieki Polska była potęgą sadowniczą opartą o drzewa dawnych odmian. Głównie jabłonie były wszechobecnym elementem krajobrazu i stanowiły podstawę zaopatrzenia rodzinnych gospodarstw. Stare odmiany funkcjonowały we wszystkich regionach Polski i były doskonale...