Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych

Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

W dniu 28 i 29.11.2018r. nasze przedszkolaki, zerówka i uczniowie klasy I uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Dzieci miały okazję zwiedzić jedyne w Polsce i pierwsze na świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Wnętrze Muzeum zdobią tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim, amerykańskim, norweskim czy wiktoriańskim. Pan Przewodnik, w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o wspomnianej tematyce wystrojów choinkowych. Uczniowie obejrzeli proces wytwarzania bombek choinkowych:  dmuchanie, malowanie, ręczne zdobienie oraz suszenie. Dzieci wzięły również udział w warsztatach własnoręcznego ozdabiania bombki oraz otrzymały bombki choinkowe  ze swoim imieniem.