Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Poznajemy zawody - wizyta policjantów w przedszkolu

W klasie „0” zostało zorganizowane spotkanie z policjantami w ramach akcji „Poznajemy ciekawe zawody”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur, z jakiego sprzętu korzysta w trakcie pracy, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W ramach akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaproszeni goście przeczytali bajkę przedszkolakom. To miłe spotkanie będzie miało zapewne duży wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.