Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

25. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

29 października w sali widowiskowej GCK w Polichnie odbyły się eliminacje gminne do 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego – organizowanego pod hasłem „Śmiechem – żartem”. Z naszej szkoły wzięło w nich udział sześcioro uczniów z klas III – VIII.

Członkowie jury nominowali do etapu powiatowego troje uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły – przygotowywanych przez panią Dorotę Sowę:

- Amelię Jakubaszek z klasy VI;

- Bartosza Szabata z klasy VI.

Eliminacje powiatowe przeprowadzone zostały 4 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Amelia recytowała prozę – utwór pt. „Herbata i kawa” Sławomira Mrożka, zaś Bartosz – „Balladę o przyszłości chirurgii” Wojciecha Młynarskiego. Niestety naszym uczniom nie udało się awansować do etapu wojewódzkiego.

Członkowie jury – ze względu na pandemię – wybrali spośród 27 osób (reprezentujących trzy gminy powiatu kraśnickiego) jedynie troje recytatorów, którzy wystąpią w Lublinie pod koniec listopada. Z klas I – III wybrano tylko jedną uczennicę, a spośród 20 uczniów z klas IV – VIII tylko dwie osoby.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podczas obu etapów piękne dyplomy i ciekawe nagrody. Nie można zapomnieć również o towarzyszących konkursowi pięknych wystawach prezentujących działania i rękodzieło działającego w Trzydniku Klubu Seniora „Radość Życia”.

Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i życzymy powodzenia podczas kolejnych zmagań z prozą i wierszem!