Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Moja mała ojczyzna

LUBELSZCZYZNA – NASZA MAŁA OJCZYZNA

Dnia 5 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia z wychowawcą klasy VIIIa na temat „Promowanie kultury ludowej Lubelszczyzny” w ramach projektu „Wspieramy naszą małą ojczyznę” pod patronatem fundacji ARTOS. Koordynatorem szkolnym projektu są: Anna Sala i Dorota Sowa.

Prowadzącą zajęcia była pani Zofia Dąbrowska ze Stowarzyszenia na rzecz promowania kultury regionalnej. Towarzyszyły jej panie z wiejskiego zespołu ludowego „Kumoszki zza miedzy” z Blinowa.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycjami i zwyczajami Lubelszczyzny – naszej Małej Ojczyzny. Ciekawym akcentem były stroje ludowe zaproszonych pań oraz wspólne śpiewanie piosenek ludowych z elementami gwary.

Zajęcia odbyły się z inicjatywy wychowawczyni klasy VIIIa, pani Anny Dąbrowskiej-Michalczyk.