Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Światowy Dzień Pszczoły.

20 maja Światowy Dzień Pszczoły. Pani Beata, która na co dzień jest również pszczelarzem, ma własną pasiekę opowiedziała o życiu i zwyczajach pszczół.

Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu, obejrzeć narzędzia potrzebne do pracy w pasiece tj. podkurzacz, kombinezon pszczelarski, ramkę, ul. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat właściwości zdrowotnych miodu oraz jego degustacja. Następnie dzieci obejrzały film przedstawiający życie i pracę pszczół, proces powstawania miodu oraz sposoby ochrony tych ważnych owadów przed zagrożeniami. Na zakończenie każdy z przedszkolaków wykonał sylwetę pszczoły. Dzięki tego typu zajęciom dzieci uczą się dbania o otaczającą nas przyrodę i żyjące w niej owady.