Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Preorientacje zawodowe dzieci w wieku przedszkolnym

Dzisiaj  do przedszkola zawitali żołnierze. Podczas spotkania z przedszkolakami żołnierze opowiadali o swojej służbie, tak ważnej dla naszej Ojczyzny. Przywieźli ze sobą różne elementy wyposażenia każdego żołnierza, tj. śpiwór, maska przeciwgazowa. Wielką atrakcją dla dzieci było przymierzanie stroju żołnierza, położenie się do śpiwora, a nawet zakładanie maski przeciwgazowej. Z wielką uwagą wysłuchiwały w jakich sytuacjach używa się w/w elementów. Co ciekawscy zadawali żołnierzom pytania dotyczące ich służby, czy oglądanych przedmiotów. Tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Dziękujemy za ciekawą lekcję.