Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Dinozaura

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się „DZIEŃ DINOZAURA”.
Tego dnia przedszkolny hol wypełniły Tyrnozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze, a z pomocą naszych przedszkolaków kąciki w salach zamieniły się w prawdziwe jurajskie parki. W tym dniu przedszkolaki poznały historię dinozaurów - dowiedziały się jak wyglądały dinozaury i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Podczas zajęć dzieci wykonały makietę prehistorycznego lasu.
Na świeżym powietrzu przedszkolaki podążały "śladami dinozaurów" - szukały zamrożonych jaj i tropów dinozaurów ukrytych na placu zabaw.