Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Mali odkrywcy tajemnic kosmosu

W tym tygodniu zerówka poznawała Kosmos.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego - wykonały makietę, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci wcielały się w rolę ufoludków, układały rakietę z figur geometrycznych, rysowały statki kosmiczne. Podczas zabawy dowolnej chętne dzieci układały stacje kosmiczne. Na podsumowanie zajęć odbyły się kulinarne warsztaty – wykonanie zielonych szaszłyków owocowych. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach.