Wycieczka do lasu i sadu

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody pełnej słońca dzieci z zerówki i przedszkola wraz z nauczycielami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu i sadu.

Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego oraz zapoznanie ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę używając różnych zmysłów. Już na samym początku okazały się być dobrymi obserwatorami i znalazły dużo grzybów. Idąc dalej w poszukiwaniu złotej jesieni, dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu. Rozpoznawały drzewa po charakterystycznych liściach, owocach i korze: dąb, świerk, brzoza. Do kącików przyrody zbierały skarby jesieni, głównie liście, i szyszki. Przedszkolaki pamiętały również o właściwym zachowaniu się w lesie. W sadzie, dzieci zobaczyły różne odmiany jabłoni. Spacerując wśród drzew słuchały opowieści o pracy sadownika, o roślinach wieloletnich dających owoce, które są źródłem witamin. Wycieczka do lasu i sadu nie tylko wzbogaciła wiedzę dzieci, ale również miała walory zdrowotne. Ruch, świeże powietrze, malownicza przyroda sprawiły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.