Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli

W dniu 24.04 w ramach zajęć edukacyjnych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli.

Podczas zajęć uczniowie mogli poznać tajniki pracy pszczelarza, obejrzeć linię technologiczną przetwórstwa miodu, zdobyć wiedzę na temat pszczół i tego co dzieje się we wnętrzu ula. Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda strój pszczelarski a nawet wcielić się w rolę pszczelarza, przymierzając kombinezon, bluzę oraz kapelusz. Ubiór, który chroni pszczelarza przed ukąszeniem. Przeprowadzone zostały również  zajęcia praktyczne, uczniowie mieli możliwość własnoręcznie wykonać świecę z węzy pszczelej.

Na zakończenie odbyła się degustacja miodu. Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.