Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Konkurs Matematyczny

W dniu 17 kwietnia odbył się etap finałowy Konkursu  Matematycznego organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 W Kraśniku. Konkurs adresowany był do uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych z całego powiatu. Składał się z dwóch etapów: szkolnego-który miał miejsce w szkołach macierzystych i finałowego w Kraśniku. Uczestniczyli w nim uczniowie: Gil Julia, Kowalik Weronika, Kozik Katarzyna, Osmoła Jakub, Stanicki Dominik i Szabat Bartosz, który zakwalifikował się do dalszych eliminacji.

W finale rywalizowało ze sobą 20 uczniów z powiatu kraśnickiego, którzy  w czasie 90 min. rozwiązywali zadania z zakresu algebry, geometrii a także zadania dotyczące wykorzystania matematyki w sytuacjach praktycznych.

Wszyscy uczestnicy etapu międzyszkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast dla 3 laureatów przewidziano nagrody rzeczowe.

Najwyższy wynik i 1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Bartosz Szabat!!!

Gratulujemy Bartkowi uzyskanego tytułu laureata!!!