Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Eliminacje powiatowe 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

W czwartek 16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym odbyły się eliminacje powiatowe 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego pod hasłem „Sny i marzenia”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII – Bartosz Szabat, którego przygotowywała pani Dorota Sowa. Bartosz recytował wiersz Leopolda Staffa pt. „Było to we śnie”. Niestety nie udało mu się awansować do etapu wojewódzkiego, ponieważ spośród 34 uczestników jury wybrało z danej kategorii wiekowej tylko po jednej osobie. Jednak i tak jesteśmy dumni z występu Bartosza i życzymy mu sukcesów w kolejnych konkursach!

Uczestników eliminacji oceniało jury w składzie: kierownik Biura WOK z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie pani Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym pani Dorota Laskowska oraz kierownik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym w Kraśniku pani Agnieszka Gremlas. Wójt gminy Trzydnik Duży pan Krzysztof Serafin, sekretarz gminy pan Tomasz Mularczyk i dyrektor GOK-u pani Ewa Sobota pogratulowali recytatorom oraz wręczyli im dyplomy oraz nagrody książkowe. Warto też dodać, że zmaganiom młodych ludzi towarzyszyły wystawy, w tym przygotowane przez Grupę Koleżanek z Rzeczycy Księżej.