Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

"Wspólnie działamy dla dobra Małej Ojczyzny"

„WSPÓLNIE DZIAŁAMY DLA DOBRA MAŁEJ OJCZYZNY”

Nasza szkoła przystąpiła pod koniec roku szkolnego 2020/2021 do projektu „Wspólnie działamy dla dobra małej ojczyzny”. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Oprócz naszej placówki do projektu włączyło się jeszcze 9 innych szkół z terenu województwa lubelskiego: z Mełgwi, Mniszka, Liśnika Dużego, Księżomierzy, Krzemienia, Skorczyc, Lubartowa, Wohynia i Trawnik.

Grupa warsztatowa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Szastarce składa się z 15 uczniów z klasy V, VI oraz VII a. Opiekunami szkolnymi są panie Anna Sala i Dorota Sowa. Koordynatorem całego projektu jest pani Małgorzata Zmysłowska z Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ARTOS.

Pierwsze spotkanie warsztatowe skierowane do uczniów odbyło się 22 czerwca. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Zmysłowskiej nad przyszłym projektem pracowali następujący uczniowie: Paulina Lewandowska, Kacper Nawrocki, Karolina Padała (klasa V), Adrian Bielak, Barbara Biżek, Hubert Dębski, Klaudia Lisicka, Magdalena Pcion, Zuzanna Widomska, Patrycja Zając (klasa VI), Lena Kowal, Zofia Oponowicz, Gerard Pietrzyk, Amelia Wcisło, Maja Wcisło (klasa VII a).

W dniach 28 i 29 czerwca panie Anna Sala i Dorota Sowa wzięły udział w szkoleniu dla nauczycieli, które zostało zorganizowane w Domu na Podwalu – w pięknej i malowniczej części Lublina: u bram Starego Miasta w pobliżu Zamku Lubelskiego. Szkolenie dotyczyło inicjatyw lokalnych i motywowania młodzieży do zaangażowania w działania na rzecz naszej małej ojczyzny.

Kolejne zadania projektowe będą realizowane w roku szkolnym 2021/2022.