Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Frekwencja dzieci na zajęciach.

Szanowni Rodzice.
W związku z bardzo dużą absencją dzieci w ostatnich dniach proszę Państwa o rozważne zatrzymywanie dzieci w domach. Wiemy, że to rodzice podejmują decyzję o pozostawieniu dziecka w domu z takich lub innych przyczyn, ale według naszych informacji uzyskanych od uczniów, jak również rodziców, bardzo często uczniowie bez przyczyny nie chodzą do szkoły. Ministerstwo Edukacji i Nauki przewidziało wcześniejszy powrót dzieci do szkoły, aby mogły skorzystać z kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami, ewentualnie częściowo nadrobić zaległości po tak długim okresie lockdownu. Dlatego naszym obowiązkiem było organizowanie zajęć integrujących uczniów ze szkołą, nie tylko samych lekcji. Zauważyliśmy, że według rodziców to " nie ma po co chodzić do szkoły bo dzieci nie mają lekcji". To rodzice odpowiadają za realizację obowiązku szkolnego, a szkoła wraz z organem prowadzącym sprawdza realizację tego obowiązku. Ponadto problem nieuczęszczania do szkoły dotyczy najczęściej uczniów, którzy mają problemy w nauce lub integracji z zespołem rówieśniczym, co może skutkować dalszym pogłębianiem takich dysfunkcji.

z poważaniem

dyrektor Zespołu Szkół w Szastarce